Millal sõlmida uus elektrileping?

09. okt • bestenergy • Kommentaarid: 0
09.10.2013
Need ärikliendid, kellel on  fikseeritud hinnaga kehtiv elektrileping, võivad ennast muretult ja kindlalt tunda, sest lepingu kehtivuse ajal aset leidvad hinnamuutused elektriturul neid kuidagi ei mõjuta. 

Täna räägime sellest, millal võiks olla kõige õigem aeg elektrilepinguid sõlmida. Sissejuhatuseks tuleks alustada kõigepealt sellest, et missugused tegurid elektri hinda laias laastus täna ja homme üldse mõjutavad. Alloleval joonisel on näha, et selliseid tegureid on päris palju. See kui palju üks või teine tegur elektri hinda tegelikult mõjutab, selgub tavaliselt hiljem, siis kui lepingud on sõlmitud.
Loe lisaks »

Millised punktid on olulised elektri müügilepingus ja/või tüüptingimustes

24. sept • bestenergy • Kommentaarid: 0
24.09.2013
Elektrimüüjatega lepingute sõlmimine on äriklientide jaoks täna, homme ja kindlasti ka ülehomme väga aktuaalne teema. Ei ole oluline, kas elektrimüüja valib klient ise või tema esindaja/konsultant, sest sõlmitava lepingu tingimused on ühteviisi olulised ja vahest isegi määrava tähtsusega.
Loe lisaks »

Mis saab siis kui hõõglamp LED-lambi vastu vahetada?

14. mai • bestenergy • Kommentaarid: 0
14.05.2013
Eelmises postituses oli juttu sisevalgustusest ja sellest, kuidas valgustusele kuluvat energiat vähendada. Üks võimalus selleks on hõõglamp LED-lambi vastu välja vahetada.  
Loe lisaks »

Elektriarve üks osa - sisevalgustus

15. apr • bestenergy • Kommentaarid: 0
15.04.2013
Võiks ju arvata, et kui lamp laes põleb, siis see ei võtagi väga palju elektrit. Kui aga lugeda kokku kõikide põlevate lambiprnide kogus ja korrutada tulemus ajaga, kui kaua need iga kuu töös on, siis võib see arvamus väga kiiresti muutuda. 

Arutleme selle üle, kuidas valgustusele kuluvat energiat vähendada. Samuti pakume välja mõned praktilised lahendused, kuidas seda teha.
Loe lisaks »

Avatud elektriturg. Mida ja millal valida?

07. apr • bestenergy • Kommentaarid: 0
07.04.2013
Elektriturg on kõigi tarbijate jaoks juba 3 kuud avatud olnud ja hinnatõusu suurustest on nüüd ka esialgne ülevaade kõigil huvilistel olemas. Samuti on asjaosalised saanud esimese 3 kuu põhjal oma järeldused teha, kas valitud hinnapakett on olnud soodsaim või oleks võinud mingi muu valiku teha. Aga samas - ega tagantjärgi tarkus suuremat väärtust ei oma. Palju olulisem on ettevaatamise oskus, et teha enda ja oma ettevõtte jaoks parimad valikud tulevikku silmas pidades.
Loe lisaks »

Kas tarbija saab võrguteenuse hinda mõjutada?

25. märts • bestenergy • Kommentaarid: 0
25.03.2013
Alates 01.01.2013 saavad kõik tarbijad endale sobiva elektrimüüja valida. Võrguteenusega on aga teised lood. See on loomulik monopol ning nii see ka jääb. Võrguteenust jäävad osutama elektrivõrkude senised teenindajad ehk jaotusvõrguettevõtjad ning neid vahetada ei saa. Suuremad elektrivõrkude haldajad Eestis on Elektrilevi OÜ, Imatra Elekter AS ja VKG Elektrivõrgud OÜ. Nimekirja kõigist jaotusvõrguettevõtjatest elektriturul leiab siit.
Loe lisaks »
Voog. Tee ise koduleht!