Kui elektrimüüja jäi vahetamata

13. dets • bestenergy • Kommentaarid: 0
13.12.2012
Vaid need tarbijad, kes soovisid hakata kasutama uue elektrimüüja teenuseid alates 1. jaanuarist 2013 pidid hiljemalt 10. detsembriks sõlmima elektrimüüjaga lepingu. Eleringi teatel oli 10. detsembri keskööks elektritarbijad sõlminud müüjatega ligi 365 000 elektriostu lepingut ehk lepingutega oli kaetud 52% tarbimiskohtadest. Elektrimüüjat vahetanud klientide osakaal  sõlmitud lepingute järgi oli 11%. Sõlmitud lepingutest on 16% tähtajatud ja 84% tähtajalised.
Kindlasti on omajagu kliente, kes ei jõudnud või ei tahtnud veel elektriostu lepingut sõlmida nii, et see hakkaks kehtima 1. jaanuarist 2013. 
Need, kes esimese vooruga lepingut ei sõlminud, saavad seda edaspidi teha igal ajal. Tähele peab panema ainult seda, et nii kaua kui lepingut ei ole, toimub elektriost ärikliendile bilansienergia hinnaga, mis on kalleim hind turul.

Positiivne on see, et nüüd on elektrimüüjatel kõige kiirem aeg möödas. See annab hea võimaluse küsida hinnapakkumisi, mis hakkaksid kehtima näiteks veebruarist või märtsist 2013. Kliendil on rohkem aega pakkumistega tutvuda, otsustada ja elektrimüüjal kliendiga tegeleda ning kliendi jaoks analüüsi teel sobivaimad variandid leida.

Selle aasta detsembri lõpuni on kliendil võimalik sõlmida oma senise elektrimüüjaga elektriostu leping. Soovitame äriklientidel leping kindlasti sõlmida. Kui ei soovita pikemat lepingut praeguse elektrimüüjaga, saab sõlmida lühikese lepingu ja alustada paralleelselt teiste elektrimüüjatega läbirääkimisi uue lepingu osas. Kui klient tahab, et leping uue elektrimüüjaga hakkaks kehtima alates 01.02.2013, siis peab tal leping olema sõlmitud hiljemalt 10. jaanuariks. Kui praeguse elektrimüüjaga sõlmida börsihinnal põhinev leping, saab selle katkestada, teatades elektrimüüjale 30 kalendripäeva ette.

Ärikliendid, kes ehitavad uusi hooneid/objekte, peaksid kindlasti sõlmima elektriostu lepingu, sest ajutiste võrguühenduste kaudu tarbitakse ka elektrit ning bilansienergial põhinevat arvet ei soovi ilmselt keegi veebruari alguses saada. 

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!